Z Ostrova Baber
VSTOUPIT ENTER VSTOUPIT ENTER

O stanici Z Ostrova Baber


O stránkách

Oficiální stránky Z Ostrova Baber vznikli roku 2007 za účelem podělit se o záliby a radosti našich z psů.


O nás

Chovatelské stanice " Z Ostrova Baber " existuje od r.1995 a zabývá se chovem Belgického ovčáka Malinois. Zakladatelem chovu byla fena " Bety z Jorku CS"(Ch.Asgard v.d.himmelhunden x Boyka Hanako.) Od roku 2008 se také zabíváme chovem Bostonský Terier.


Najdete nás v obci Jaroměřice

Jaroměřice u Jevíčka leží na středním toku říčky Úsobrnky v severní části Boskovické brázdy v oblasti, která je odpradávna nazývána Malou Hanou. Nadmořská výška Jaroměřic je v rozmezí 360 - 390 m/m, tedy průměrně cca 375 m/m., přírodní dominantou je však vrch Lavičná, který se vypíná do výšky 625 m. Nejvyšším je Ostrý vrch s výškou 636m. Katastr obce se rozkládá na ploše 2205 ha a je tvořen dvěma místními částmi Jaroměřice a Nový dvůr. V první části žije 1182 obyvatel a ve druhé 53. Jaroměřice leží na samé hranici Pardubického kraje s kraji Jihomoravským a Olomouckým.


Něco o historii Jaroměřic

Krátce k historii Počátky Jaroměřic u Jevíčka spadají do druhé poloviny jedenáctého století, ovšem území obce bylo osídleno již mnohem dříve, v době předhistorické , jak dokládají některé archeologické nálezy. Územím vedla významná obchodní stezka z Moravy do Čech. Po obnově moravského biskupství v roce 1096 byla tehdejší skromná osada výrazněji kolonizována a přiřčena pražskému biskupovi Jaromírovi a po něm také pojmenována. Historie Jaroměřic je velmi bohatá, zvláště v období panování Blízkých z Kaříšova koncem šestnáctého století a pak za pánů Šubířů z Chobyně, z nichž vysoký zemský činitel František Michal nechal vybudovat na blízkém kopci barokní poutní komplex zvaný Kalvárie, který je věrnou kopií Božího hrobu v Jeruzalémě. Stavba byla realizována v letech 1713-1738 lidmi z okruhu Jana Blažeje Santiniho. Dalšími významnými památkami jsou renesanční zámek z roku 1592 vybudovaný na místě původní tvrze a kostel Všech svatých na návsi, jehož počátky sahají do období vzniku obce. Mimořádnou hodnotu má rovněž zajímavě řešená barokní Křížová cesta vedoucí od kostela Všech svatých na Kalvárii.
BisNet |Kosmetika-Ivon |Elektro-Plošiny |Klempířství - Pokrývačství